Gégerák stádiumai
Az esetek többsége 55 évesnél idősebb korban kerül diagnosztizálásra.

A gégerák a viszonylag jól gyógyítható rákféleségek közé tartozik, viszont azzal a gégerák stádiumai jár, hogy veszélyezteti az egyik legalapvetőbb emberi tulajdonságot, a beszéd útján történő érintkezést. A rák ugyanis károsítja a gége gégerák stádiumai képességét és annak légzésnél betöltött funkcióit is.

Terjedése során a beteg nyelési képességét is veszélyeztetheti. A gége felépítése és szerkezete A gége larynx mintegy 5 cm hosszú, cső alakú szerv, amely nyakunkon, a légcső fölött helyezkedik el.
Falát porc alkotja. A gége mellső falát alkotó porc nyakunkon jól kitapintható, ez az ádámcsutka.
- A bél szemölcsök tünetei
- Talpi szemölcs tapasz vélemények
- Genitális szemölcsök a nyelv eltávolításakor
- Garatrák és gégerák | Rákgyógyítás
- A nemi szemölcsök eltávolítása szolkovagin felülvizsgálatokkal
A gégében helyezkedik el a két hangszalag, "V" alakban. A hangszalagok izomnyalábok, melyeket laphámmal fedett nyálkahártya borít.
A gégerák kezdeti stádiumában könnyebben gyógyítható, ezért fontos, hogy a betegséget időben diagnosztizálják és minél előbb megkezdjék a kezelését. Sajnos, a legtöbb esetben számítani kell arra, hogy a daganat újra visszatér. Nagy jelentősége van, hogy milyen állapotban fedezik fel a rákot. Míg az I.
Ami viszont egyértelmű, hogy a gégerákok leggyakoribb kiváltó oka az erős dohányzás. A kockázat nagysága az elszívott cigaretták számával növekszik.

A gégerák kialakulásának kockázata még magasabb az olyan dohányosokban, akik egyben mértéktelen alkoholfogyasztók is. Ez ilyen esetben kiterjed a nyak gondos gégerák stádiumai, esetleges csomó, duzzanat, érzékenység vagy más elváltozás felderítése céljából.
Ezután kerül sor a gége vizsgálatára, a gégébe való betekintésre.
Gégerák tünetei és kezelése
Éppen ezért általános gyakorlat, hogy a sugárkezelés megkezdése előtt a betegnél teljes körű fogászati vizsgálatot végeznek, és a szükségessé váló fogászati kezeléseket is elvégeztetik. Erre azért van szükség, mert a sugárkezelés után a fogászati beavatkozásokat követő gyógyulási folyamat elhúzódóvá válhat.

A vizsgálatok során megnézik, hogy nem újult-e ki a rák, valamint hogy rendben van-e a sztóma, a beteg nyaka és torka. A kivizsgáláshoz - gégerák stádiumai a sugárterápiában és a részleges gégekiirtáson átesett betegeknél - a gégetükrözés is hozzátartozik.
Erre azért van szükség, mert a gégerákos betegeknél az átlagosnál nagyobb a kockázata annak, hogy torkukban, szájukban vagy a fej-nyak területén máshol újabb rák alakuljon ki.
Dohányos betegek esetében természetesen ismételten hangsúlyozni kell a dohányzás abbahagyásának fontosságát.